Žena a homeopatie

Pakliže jste si otevřely(i) tyto stránky, múže to být z několika důvodů. Jedním je zvědavost, nejpřirozenější lidská vlastnost, bez které by nebylo vývoje a pokroku.

Dalším důvodem může být zoufalství. Třeba zoufalství nad tím, že už jste obešly spoustu lékařů, vyzkoušely množství léků, jejichž jediným účinkem byly účinky vedlejší, a přesto se Vašeho problému nemůžete zbavit – ať už jde „jen“ o nepříjemné bolesti v podbříšku, kde lékaři nemohou nic najít, a tudíž Vám vlastně „nic není“, nebo o cysty na vaječnících, abnormální nález na děložním čípku, či v neposlední řadě nemožnost otěhotnět.

Moderní klasická medicína má ohromné možnosti, prodloužila lidský věk, snížila kojeneckou úmrtnost, snížila výrazně úmrtnost na některé druhy rakovin, a přesto jsou stále zákoutí, kam nemůže, kde je bezzubá, a kde páchá více škody, než užitku.

Moderní léčba působí silou. A co nejde silou, půjde ještě větší silou. A tak má v arzenálu léky jako kortikoidy, antibiotika, imunosupresiva, hormony, a zařízení jako sterilní nemocniční komplexy, operační sály, neosobní ambulance.

Ne vždy ale vede síla k cíli. Třeba zrovna i Vaše problémy jsou toho důkazem.

Naštěstí pro každého existuje možnost volby. A jednou z možností volby je homeopatie.

Jde o cca 200 let starou metodu, která působí jemně, a přitom účinně a do hloubky. Hlavní odlišností oproti klasické medicíně je to, že homeopatie příznaky nepotlačuje, ale že stimuluje organismus, aby vše zvládl vlastními silami.

Jednou z nejdůležitějších součástí homeopatie je rozhovor s pacientem. V ambulancích klasických lékařů se s tím už sotva kdy setkáte. Zde každého zajímají spíš Vaše laboratorní či ultrazvukové výsledky, než to, jak Vám je, jak se cítíte co prožíváte, či čeho se bojíte.

Naproti tomu homeopatie klade na stav Vaší mysli prvořadý důraz, každý správný celostní homeopat bude chtít o tom slyšet co nejvíce. Dokonce v relativně novém homeopatickém směru, který zavedl indický homeopat Rajan Sankaran, jdeme ještě dále, podstatné pro nás nejsou jen symptomy mysli (tzn. co cítíte, z čeho máte strach, co Vás těší atd), ale hlavně to, co je ještě za tím, takzvaný obecný reakční vzorec, který je společný všem Vašim psychickým i fyzickým symptomům. Homeopatický lék nalezený na základě tohoto reakčního vzorce působí do hloubky a celostně a dokáže harmonizovat celý Váš organísmus = vyléčit Vás.

Takové opravdové vyléčení je proces, jde spíše o postupné uzdravování, tak, jak životní síla uvnitř Vás, zharmonizovaná správným homeopatickým lékem, postupně čistí a uklízí Vaše tělo a Vašeho ducha. Jenom takový proces dokáže být úplný a trvalý.

Příklady užití homeopatie: všechny formy neplodnosti – zde samozřejmě v kombinaci s léčbou partnera(ať už jsou způsobeny neprůchodností vejcovodů, protilátkami proti spermiím, či oplozenému vajíčku, ochablé spermie, atd), děložní myomy, cysty, poruchy menstruačního cyklu, tvrdošíjné bolesti břicha či pánevního dna nereagující na dosavadní terapie, samozřejmě i všechny stavy mysli (deprese, strachy, nutkavá jednání…) Homeopatie vás dokáže doprovodit těhotenstvím, porodem, i dobou poporodní.

Jelikož se článek jmenuje homeopatie a žena, soustředil jsem se při výčtu převážně na typicky ženské problémy . Samozřejmě, působení homeopatie je mnohem širší, ať už jde o astma, chronické rýmy, ekzémy, kardiovaskulární problémy, cukrovka, tzv.autoimunitní choroby, poruchy chování u dětí... Prakticky neexistuje nemoc, či příznak, který by se homeopatií nedal vyléčit, nebo alespoň ovlivnit v pozitivním smyslu.

Chcete-li se dozvědět něco více, či máte konkrétní dotaz, rád Vám ho zodpovím na mé emailové adrese: Schuster.J@seznam.cz

Bližší informace o Sankaranově homeopatické metodě, kterou používám, najdete na mém webu: www.homeopatie21.mypage.cz

S přáním pevného zdraví
MUDr.Josef Schuster

chevron-upmenu-circlecross-circle