Preverbální homeopatie

Homeopatie pro nejmenší pacienty.

Homeopatie je jemná a šetrná metoda, která vede k opravdovému vyléčení, a nejenom k potlačení symptomů, jak to často vidíme u klasické (alopatické) medicíny.

Jelikož správně vedená homeopatická léčba je bez vedlejších účinku, a nezatěžuje organismus chemickými látkami, je to to nejlepší, a nejšetrnější, co můžeme dát našim dětem.

Na celém světě pomohla homeopatie velkému množství dětí, se kterými si klasická medicína nevěděla rady.

Základem každého homeopatického předepsání je podrobný rozhovor s pacientem, kde mapujeme potíže pacienta a jejich hlubší souvislosti. Při Sankaranově metodě navíc pacienta postupně vedeme k jeho vnitřnímu zdroji, který je zodpovědný za všechny jeho potíže, či nemoce, ale zároveň má potenciál pacienta trvale uzdravit.

Problém při homeopatickém vyšetření nastává často u našich malých a nejmenších pacientů, kteří mají velmi omezenou slovní zásobu, popřípadě ještě nemluví vůbec. Jak získat potřebné informace ? Samozřejmě s nimi přicházejí rodiče, kteří nám leccos poví, z čeho můžeme vyjít při stanovení léku, ale všechno jsou to pozorování zvenčí. Víme opravdu, co se odehrává uvnitř našich malých pacientů?

Metoda preverbální homeopatie se zabývá právě touto oblastí. Průkopníkem této metody je dětský lékař Dr. Sunil Anand. Je členem Sankaranovy bombajské skupiny a byl přítomen u zrodu Sankaranovy metody. Žije napůl v Puně (Indie) a napůl ve Vancouveru (Kanada) a pořádá semináře po celém světě.

V červnu 2010 jsem měl možnost se jednoho takového semináře a výcviku s Dr. Anandem zúčastnit. Učili jsme se, vidět dítě v ordinaci jinýma očima a vnímat jeho energii a jeho projevy jako přímý projev léku, který malý a nemluvící pacient potřebuje. Bylo osvěžující a hodně inspirující vidět Dr. Anada při práci se svými malými pacienty. Předpis léku se mohl uskutečnit na mnohem hlubší úrovni, výsledky byly fascinující.

Cenné zkušenosti, které jsem získal, posunuly nejen mé chápání mých nejmenších pacientů, ale posunuly i chápání a vnímání homeopatie jako celku. Bez preverbální homeopatie už si svou praxi nedokážu představit.

chevron-upmenu-circlecross-circle